> O školi  > Projekti
Aktualni projekti

Financijska pismenost – Više znamo, bolje razumijemo

Autor: Tatjana Antić-Kivađ, 20. 3. 2024.

U utorak, 19. ožujka 2024., s početkom u 12,00 sati, u Prvoj ekonomoskoj školi, s privremenim sjedištem na adresi Avenija Marina Držića 14, održano je edukativno predavanje za učenike pod nazivom „Više znamo, bolje razumijemo“. Cilj ovog predavanja bio je povećati stupanj financijske pismenosti kod mladih, a koliko je ona važna svjedoči i Erasmus+ projekt koji se provodi pod koordinacijom naše škole pod nazivom „Raising youth generation throught financial literacy“. Predavanje je okupilo 70-tak učenika trećih i četvrtih razreda, a održano je u sklopu Svjetskog i Europskog tjedna novca koji se održava od 18. do 24. ožujka 2024.

Predavanje je odlično organizirano i moderirano od strane Vanje Dominović iz Hrvatske gospodarske komore u suradnji s nastavnicima Prve ekonomske škole (Ana Galić, Tomislav Polić, Romana Rusek i Zorica Hrgovčić).

Predavanje je obuhvatilo četiri odlično odrađene teme od strane predavača. Uvodno učenicima su se obratili ravnatelj Prve ekonomske škole Nenad Travar i Vanja Dominović.

• Bankarstvo i upravljanje osobnim financijama: Denis Buhinjak i Marijana Marić Jakšić, Raiffeisenbank Austria d.d.
  • Uloga i značaj osiguranja: Tomislav Masnjak, Wiener osiguranje d.d.
  • Investicijski fondovi: Laura Keglović, Erste Asset Management d.o.o.
  • Značaj financijske pismenosti za mlade i uloga regulatornih institucija: Ana Pisačić, HNB

Po završetku predavanja svi učenici nagrađeni su raznim poklonima od strane predavača, a predavači su pozvani da nam se pridruže tijekom aktivnosti „Digital finance“ koja će se održati tijekom iduće školske godine u organizaciji naše škole u sklopu prethodno navedenog projekta.

Velika zahvala svim prisutnima uz nadu da se vidimo uskoro opet na ovakvim i sličnim događanjima.

« Svibanj 2024 »

> O školi  > Projekti