> Knjižnica  > Razno

Hrvatska Vlada podržala je prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja.

Uslijed pandemije i smanjene mogućnosti organizacije i sudjelovanja u kulturnim događanjima, na dosada uobičajene načine, jedna od kulturnih djelatnosti koja bi u ovoj situaciji mogla priskrbiti više pozornosti i vremena jest upravo čitanje. Budući da je čitanje jedan od preduvjeta sudjelovanja u kulturi, ono izravno i neizravno utječe na poboljšanje ukupne kvalitete života pojedinca i društva što nam je u ovim iznimnim okolnostima prijeko potrebno.

Tijekom Godine čitanja osmislit će se i provoditi nove aktivnosti (dodijeliti nagrada za najbolju knjižaru, objaviti natječaj za najbolju video najavu knjige za učenike osnovnih i srednjih škola, proglasit će se „ambasadori čitanja“, organizirati međunarodna konferencija o čitanju, dodijeliti nagrada mladih za književnost, organizirati „mala noćna čitanja“ i dr.) koje će doprinijeti afirmaciji čitanja. Aktivnosti koje Ministarstvo kulture i medija i drugi dionici u kulturi redovno provode u cilju promocije knjige i čitanja, tijekom Godine čitanja dobit će dodatnu vidljivost.

Raznovrsnim aktivnostima i naša će školska knjižnica obilježiti Godinu čitanja, priključite nam se i čitajte s nama!

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi”

2020.

S ciljem popularizacije knjige i poticanja čitanja u Hrvatskoj te povodom Međunarodnog dana knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige 23. travnja ove godine održava se deveta, virtualna Noć knjige.

Tema ovogodišnje noći je KNJIGE KOJE SU MIJENJALE SVIJET...

Povodom Noći knjige vaša je knjižničarka pripremila zabavne i edukativne aktivnosti i izazove...dobru zabavu!

> Knjižnica  > Razno