Dan Sigurnijeg interneta - zajedno za bolji internet!

Autor: Zoran Babić, 9. 2. 2021.

Kako navodi Centar za sigurniji Internet, fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu.
Internacionalni Dan Sigurnijeg Interneta obilježava se 9. veljače sa svrhom poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije uporabe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali i roditeljima.

Ove godine odlučili smo ovaj dan obilježiti na način da su učenici izrađivali plakate, prezentacije, video uratke, igre asocijacija, memory, eseje te su prisustvovali organiziranom kvizu koji je organizirao csi.hr i webinaru s temom: „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“. U obilježavanja dana uključili su se aktivi Poslovnih komunikacija, Informatike i Marketinga. Zajedničkom suradnjom nastavnika i učenika nastojimo osvijestiti djecu, ali i njihove roditelje o potencijalnim opasnostima s kojima se mogu susresti korištenjem interneta.
S obzirom na specifičnost situacije, sve napravljeno vezano uz Dan Sigurnijeg interneta izloženo je na virtualnoj izložbi koju možete pogledati na linku:
Učenici su neprestano online, online nastava, online druženja, usavršavanja, život nam se odvija na mreži  i vrlo je važno osvijestiti ih o potencijalnim opasnostima i pokazati im pravi put korištenja tehnologije i interneta.
Više informacija i edukativnih materijala pogledajte na stranici: https://www.dansigurnijeginterneta.org/