UPISI U 1. RAZRED - elektronska dostava dokumenata

Autor: Tatjana Antić-Kivađ, 21. 7. 2020.

Poštovani budući učenici i roditelji,

Upisi u 1. razred Prve ekonomske škole, Zagreb, odvijati će se isključivo elektronskim putem 27. i 28. srpnja 2020. godine. Potrebni dokumenti dostavljaju se na 1ek.upisi.2020@gmail.commail adrese roditelja te obavezno naznačiti brojeve telefona roditelja ili staratelja kako bi Vas mogli kontaktirati ukoliko se ukaže potreba. S obzirom da je škola stradala u potresu, te je sanacija zgrade u tijeku,  ulaz u prostore Škole u Medulićevo je onemogućen. Zamjenske prostore u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga te Industrijskoj školi koristiti ćemo tek od 1. rujna 2020. godine.

Ukoliko je potrebna potvrda o upisu učenika u školu istu ćete ispisati iz aplikacije https://www.upisi.hr/ te kontaktirati tajništvo škole na srednja@prva-ekonomska-skola.hr kako bi dogovoriti način ovjere.

Podsjećamo Vas da u aplikaciji https://www.upisi.hr/ unesete sve tražene podatke o učeniku, odaberete Etiku ili Vjeronauk (ako nije rimokatolički naznačite gdje će učenik slušati Vjeronauk), te izborni predmet Globalno poslovno okruženje ili Obiteljski posao. Razredni odjeli formiraju se prema izbornim predmetima i naknadno se neće moći mijenjati.

Učenik za  upisu dostavlja slijedeće dokumente:

• upisnica (ispisuje se iz aplikacije „Upisi.hr) uz obavezan potpis i roditelja i učenika (provjeriti i popuniti  podatke koji nedostaju)
  • potvrda školskog liječnika ili liječnika opće medicine – OBAVEZNO (osim učenici koji su izravno upisani)
  • preslika svjedodžba 8. razreda (original učenik donosi prvi dan nastave i predaje razredniku)
  • potvrde o dodatnim pravima za upis (ako se ostvaruju)
  • potvrda o zdravstvenim teškoćama ili teškoćama u razvoju (Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje HZZ-a  i stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika)  te ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava,
  • potvrda o nepovoljnim životnim uvjetima (potvrda nadležnog Centra za socijalnu skrb ili Hrvatskog zavoda za zapošljavanje),
  • romskoj pripadnosti, boravku u inozemstvu zbog službene dužnosti
  • Rješenje o primjerenom obliku školovanja te Nalaz timske obrade (za učenike s teškoćama u razvoju)
  • privola/suglasnost roditelja za obradu podataka djeteta  (obrazac u prilogu ;klikni na "više")

Kako bi Vam olakšali odabir izbornog predmeta upoznat ćemo Vas s kratkim opisom modula:

Obiteljski posao - U ovome modulu cilj je steći znanje, kompetencije, vještine, samostalnost i odgovornost u poslovnim aktivnostima kroz uspješnu poslovnu komunikaciju. Poticanjem na osnivanje ili nasljeđivanje obiteljskog posla, kroz poduzetnički duh i uvođenje suvremenih ideja u poslovanje, stvara se svijest o povezanosti obitelji i maloga poduzetništva,  s ciljem razvoja gospodarstva u cjelini. Kroz korake osnivanja, vođenja i razvoja obiteljskog posla potrebno je naučiti se nositi s izazovima u globalnom okruženju.

Globalno poslovno okruženje - Razumijevanjem prednosti i nedostataka globalizacije te poznavanjem globalnih aktivnosti koje se odnose na komunikaciju, tržišta, proizvodnju, novac, financije, globalne kompanije, globalne organizacije civilnoga društva, socijalnu ekologiju, globalnu solidarnost i pogled na svijet kao jedno mjesto, stječu se vještine za izgradnju vlastitoga kritičkog stava prema globalizacijskom društvu, u kojem pojedinac treba sudjelovati kao aktivan član društva, odnosno aktivan sudionik na globalnom tržištu rada.

Svi potrebni dokumenti trebaju biti skenirani (može i preko mobitela), potpisani od roditelja i učenika, te dostavljeni Školi u traženom vremenu isključivo s mail adrese roditelja. Učenik koji ne dostavi potrebne dokumente u zakazanom vremenu smatrati će se da je odustao od upisa Školu.

Za sva dodatna pitanja  kontaktirajte nas na el. adresu Škole srednja@prva-ekonomska-skola.hr.

Veselimo se zajedničkom druženju.

Srdačan pozdrav,

Upisno povjerenstvo