MODULARNI TRENING-PROGRAM ZA JAČANJE STRUČNIH KAPACITETA ŠKOLA O ODRŽIVOM RAZVOJU I ORGANIZIRANJU ZAJEDNICE

Autor: Tatjana Antić-Kivađ, 4. 2. 2020.

Treći trening-blok, Prva ekonomska škola, Zagreb, 30.  i 31. 1. 2020.

U sklopu projekta ''Održivi razvoj društva kreće od mladih'', 30. I 31. siječnja 2020. kao škola domaćin, Prva ekonomska škola Zagreb sudjelovala je na trećem modularnom trening – programu za jačanje kapaciteta škole o održivom razvoju i organiziranju zajednice, za čiju provedbu je zadužena udruga ODRAZ. Na edukaciji su sudjelovali nastavnici i stručni suradnici  Prve ekonomske škole Zagreb te Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju.

Tijekom prvog dana radionice, nastavnici Prve ekonomske škole predstavili su kolegama kako temu održivog razvoja obrađuju u sklopu svojih općeobrazovnih  predmeta hrvatskog i engleskog jezika, geografije, bilogije i kemije, ali i stručnih predmeta; obiteljski posao, poslovne komunikacije, društveno odgovorno poslovanje, vježbenička tvrtka, osnove ekonomije i osnove turizma te školskog projekta PE-OR. Na radionici su, također, kao gosti predavači sudjelovali socijalna zadruga Humana Nova Zagreb te pazinska tvrtka CupUp koji su predstavili temu održivosti kroz primjer dobre prakse u neprofitnom i privatnom sektoru u Hrvatskoj. Socijalna zadruga Humana Nova predstavila je koncept održivog poslovanja na primjeru zbrinjavanja tekstilnog otpada i zapošljavanja osoba s invaliditetom, a tvrtka CupUp na primjeru proizvodnje višekratnih perivih polipropilen čaša. U drugom dijelu radionice, Saša Borovnjak,  predstavnik organizacije Life Potentional, obradio je temu ulogu coachinga u motivaciji. Drugi dan edukacije bio je rezerviran za temu volonterstva. Sudionici su upoznati s ključnim koracima u pripremi volonterskog programa, zakonskim okvirima u Hrvatskoj te potrebnoj dokumentaciji za uspješno upravljanje volonterskim programom.

Priloženi dokumenti:
3._trening.2.jpg (86.76 KB)